زنده ياد غلامعلي فرشادي يك معلم واقعي بود.
روان شاد غلامعلي فرشادي ، در سال 1325 در شهر دزفول چشم به جهان گشود. تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در محل تولد به پايان
رساند. در سال 1346 در كنكور دانشسراي عالي تهران در رشته ي فيزيك پذيرفته شد ولي به علت علاقه ي وافر به رياضيات و بالا بودن نمرات رياضي وي در كنكور توانست در رشته ي رياضي ادامه ي تحصيل دهد. پس از فراغت از تحصيل كار تدريس را در شهرستان دزفول آغاز كرد.
جدّيت ، تلاش ، پشتكار و عشق به تدريس موجب شد تا وي مجذوب دل هاي شاگردان، اولياء ، دانش دوستان و مسئولين شود. وي قبل از انقلاب و نيز پس از انقلاب اسلامي دبير به عنوان نمونه ي كشور انتخاب شد و اين ويژگي بي نظير او است، كه با هر نگرش و ديدگاهي عشق او به معلمي برجسته و شاخص مي نمود.
در دوران جنگ تحميلي نيز در اهواز با علاقه و پشتكار ، امر تدريس و ساير امور اجرايي آموزشي را عهده دار بود. ناظر تام الاختيار وزارتي در برگزاري امتحانات نهايي بود و مسئوليت مراكز آموزشي و حوزه هاي تصحيح اوراق را بر عهده داشت و هر جا نياز به اعمال دقت و انضباط بالا داشت وي را مسئول انجام آن مي كردند.
پس از انتقال به تهران به مؤلفان كتب درسي رياضي پيوست و به عنوان عضو محترم شورای برنامه ریزی درسی ریاضی دفتر تالیف کتاب های درسی انتخاب شد. وي در تأليف بسياري از كتب درسي رياضي از جمله حسابان نقش اساسي داشت. بعدها كتاب هايي در زمينه ي آموزش رياضي به رشته ي تحرير در آورد و در تأليف كتاب حساب ديفرانسيل و انتگرال در سال 1391 همت شبانه روزي مبذول داشت.
سرتاسر عمر پر بركت او صرف تدريس ، تأليف و آموزش رياضي شد. به موفقيت و پيشرفت شاگردانش مي باليد و بسياري از شاگردان وي اذعان دارند كه مسير زندگي آنان را فرشادي رقم زده است. وي در 21 آذر ماه 1392 با دلبستگي هاي خود بدرود گفت و به ابديت پيوست.
روانش شاد و راهش پر رهرو باد.